Pomaly ale isto sa aj v Tatrách hlási jar. Kde-tu trčia hlávky šafránov a my sa rovnako ako príroda tešíme, že zima odchádza. Sledujeme končiacu sa sezónu na lyžiarskych svahoch a láka nás chodiť von častejšie a pozorovať nádherné zmeny tatranskej prírody. S topiacim sa snehom sa objavujú chodníky a tak vyrážame aj do blízkej obce Stará Lesná priamo cez les.

Aj keď príprava na vyučovanie zaberá veľa času, vyhradili sme čas aj na výlet do Popradu, popritom sme navštívili aj deti v RD Poprad – Veľká.

Vychádzky Tatranskou Lomnicou sú vždy niečím výnimočné, stále zažijeme niečo zaujímavé. Minulú sobotu sme sa zapojili do akcie „Čistá Lomnica“ a deti Kevin, Dominika, Rudko, Roman, Saška a Jakubko sa s chuťou pustili do upratovania s dobrovoľníkmi Michalom, Viktorom, Danielou, Martinom, Dadou a ďalšími, za čo boli odmenení gulášom a sladkosťami. Dobrovoľníci doučujú deti aj angličtinu a to niekoľkokrát v týždni.

Deti rady pomáhajú pri všetkých prácach v dome, alebo na dvore. Po zime sme pohrabali, pozametali, no vyupratovali tak ako sa patrí. Postavili sme aj trampolínu s veľkou pomocou najstaršieho Jaroslava.

Jasmínka urobila v tomto mesiaci veľké pokroky – samostatne vie chodiť.

Veľmi obľúbenými činnosťami detí  sú spev, tanec, rytmické hry, preto voľné chvíle v dome venujeme práve hudobným činnostiam.

Rudko s Dominikou sa pripravujú na 1. sväté prijímanie.

Ďakujem za spoluprácu a súčinnosť všetkých kolegov a kolegýň na budovaní podnetného prostredia pre deti!

Prajeme Vám všetkým trpezlivosť pri čakaní na Veľkú noc!