Ani sme sa nenazdali a je tu posledný mesiac v roku. Všetci sa veľmi tešíme na príchod Mikuláša a na Vianoce. Pre deti je to čas na vyčistenie čižmičiek, na veľké upratovanie domu, čas prípravy vianočnej výzdoby, pečenia medovníkov, koláčov, zdobenie stromčeka. A keď je už všetko nachystané, tak nastane ten najkrajší čas v roku, kedy sa všetci tešia na darčeky, výborné jedlo a vianočné prázdniny 🙂

06.12.2019 – čižmičky máme vyčistené, pripravené na okne, básničky pre Mikuláša vieme a dočkali sme sa aj mikulášskej nádielky. Podvečer k nám do domu prišiel Mikuláš. Deti si ho najprv poobzerali z každej strany a potom sa osmelili, zaspievali a zarecitovali básničky. Mikuláš ich odmenil balíčkami so sladkosťami. Bolo, že to radosti 🙂 Niektorých aj bruško bolelo …, ale keď tie sladkosti boli také dobré …

14.12.2019 – v Poprade sa konali Vianočné trhy. Naše deti tam nesmeli chýbať. Popoludnie strávili prechádzkou na námestí, keď sa zotmelo, obdivovali nádhernú vianočnú výzdobu mesta, prezerali si výrobky na jarmoku a hlavne sa “nakazili” vianočnou atmosférou. Veď už o pár dní budú naozaj Vianoce!

22.12.2019 – popoludnie sme trávili v obchodnom centre Fórum v Poprade. Deti sa nevedeli vynadívať na vianočnú výzdobu, užívali si všadeprítomný vianočný ruch.

24.12. – 26.12.2019 – Vianoce konečne prišli! Štedrý deň už bolo všetko pripravené, spoločne sme varili štedrovečernú večeru, prestreli sme stôl. O 18-tej hodine sme si všetci sadli k štedrovečernému stolu a vychutnávali sme si výborné jedlo, vôňu kapustnice, rýb, zemiakového šalátu, koláčikov, medovníčkov, oblátok, ovocia, sušeného ovocia, orieškov … Štedrá večera je tá najkrajšia z celého roka. A nielen jedlo má svoje čaro, ale to, že sme všetci boli k sebe navzájom milí a pozorní, to je to najkrajšie. Po večeri sa deti vrhli na rozbaľovanie darčekov. Každé dieťa si našlo pod stromčekom svoj darček. Bolo to radosti, jasotu, smiechu … A tak to má byť! My dospelí sa tešíme s deťmi a všetkým želáme: ŠŤASTNÉ A VESELÉ SVIATKY!

31.12.2019 – je tu Silvester. Deň sme trávili rozhovormi o uplynulom roku, čo nám priniesol a čo vzal. Večer sme opäť prestreli sviatočný stôl, pripravili sme jedlo, pohostenie, detské šampanské a spoločne sme si posedeli, zatancovali, zaspievali. Menšie deti sme uložili spať skôr a s väčšími deťmi sme čakali na polnoc – príchod Nového roka 2020. Otvorili sme si detské šampanské a pripili sme si. Vzájomne sme si podávali ruky a vyslovovali želania do Nového roku. Všetkým ľuďom želáme: VŠETKO DOBRÉ V NOVOM ROKU 2020, VEĽA ZDRAVIA, ŠŤASTIA, LÁSKY, POROZUMENIA, ÚSPECHOV, RADOSTI PO CELÝ ROK!