Mesiac marec nám začal krásne jarnými prázdninami. Všetci školáci a škôlkári sa tešili, že si užijú jarné slnečné počasie a prázdninové aktivity.

2.3.2020 – hneď prvý deň si deti užili turistickú vychádzku z V. Slavkova až do Mlynice, zobrali sme si olovrant a celé popoludnie sme sa túlali vonku v prírode.

3.3.2020 – navštívili sme Múzeum TANAPu v Tatranskej Lomnici. Spoznávali sme zvieratká, ktoré žijú v Tatrách, zabavili sme sa všetci spoločne.

4.3.2020 – boli sme v kine v OC Max v Poprade na rozprávku “Ľadová sezóna”.

5.3.2020 – tento deň sme strávili rómskou hudbou a tancom, pretože sme sa zúčastnili tréningu rómskej tanečnej skupiny Kesaj Čhave v Kežmarku. Tréning tanca bol náročný, ale zvládli sme ho všetci, aj menšie deti aj tí starší a dokonca aj vychovávatelia 🙂 Po tréningu sme sa občerstvili a prezreli sme si námestie mesta Kežmarok.

Jarné prázdniny sme si skvele užili, oddýchli sme si od školských povinností a v pondelok sme sa opäť stretli v škole so spolužiakmi.

13.3.2020 – popradské školy sú zatvorené kvôli možnému ohrozeniu koronavírusom. Niektoré deti zostávajú v rodinnom dome.

16.3.2020 – VŠETKY ŠKOLY SÚ NARIADENÍM VLÁDY SR ZATVORENÉ kvôli ohrozeniu koronavírusom Covid-9. Deti sme oboznámili s touto situáciou a vysvetlili sme im opatrenia, ktoré musíme všetci dodržiavať, aby sme ostali zdraví. Prebieha domáce vyučovanie školákov. Popoludnia trávime vonku na lúke, kde nie sú iní ľudia, iba naša skupina. Prísne dodržiavame hygienu podľa nariadení hlavného hygienika SR. Návštevy príbuzných sú zakázané, deti môžu príbuzným iba telefonovať. Nechodíme na žiadne verejné podujatia, nestretávame sa so žiadnymi inými ľuďmi. Je to veľmi náročné obdobie, ale snažíme sa to zvládnuť.