Tento mesiac sa niesol v duchu osláv, ale aj rozlúčky s kamarátmi, ktorí ukončili pobyt u nás v Centre. Veľkou udalosťou v osobnom živote Jána sú záverečné skúšky a ukončenie štúdia na SOU. Najdôležitejšou udalosťou pre všetkých školákov bol nepochybne koniec školského roka, na ktorý sa veľmi tešili :-). V júni sme mali veľmi veľa aktivít a deti sa mohli odreagovať od povinností a mať pekné zážitky.

1.6.2019 – Jožko oslavoval 18. narodeniny. Pripravili sme mu posedenie s občerstvením na záhrade. Jožkovi prišli blahoželať aj jeho kamaráti z obce. Bola to príjemná oslava, torta, blahoželania, úsmevy, radosť, darčeky …. Jožko si posedenie veľmi užíval, tešil sa. Toto popoludnie bolo spojené aj s jeho rozlúčkou a ukončením pobytu. V pondelok sa Jožko odsťahoval do Prešova. Jožko ešte raz Ti všetci srdečne blahoželáme a želáme Ti všetko dobré v ďalšom živote 🙂 Buď šťastný!

3.6.2019 – máme meninovú oslávenkyňu Karolínku. Všetci sme jej blahoželali a strávili sme spoločne pekný deň. Všetko najlepšie Karolínka :-)!

8.6.2019 – vybrali sme sa na sobotňajšiu vychádzku do Popradu. V Poprade však pršalo, škoda 🙁 deti boli smutné, ale museli sme sa predčasne vrátiť späť do V. Slavkova. Po príchode do RD rýchlo zabudli na nevydarenú vychádzku a spoločne skladali puzzle. Príjemne strávený čas pri hre raz dva skončil a už bol večer.

9.6.2019 – nedeľná vychádzka do Popradu bola skvelá! Deti boli v kine Tatran na animovanú rozprávku Psia duša 3 a potom boli na kolotočoch. To bola zábava! Deti majú veľmi radi kolotoče. Skvele si užili popoludnie.

13.6.2019 – toto popoludnie deti strávili v bazéne a na tobogánoch v Poprade. Už deň vopred si všetci pripravili plavky a všetko potrebné. Nemohli sa dočkať konca vyučovania v škole, aby mohli ísť na plaváreň s pani vychovávateľkou.

20.6.2019 – naša Karolínka oslavuje svoje 13. narodeniny. Oslavu s tortou a s posedením sme jej naplánovali v nedeľu a Karolínka sa veľmi tešila. Oslavu sme pripravili na záhrade a torta bola vynikajúca! Deti si pochutili. Ešte raz, prajeme Všetko najlepšie 🙂 milá Kajka!

22.6.2019 – deti strávili celé popoludnie až do polnoci na Jánskych ohňoch v obci. Obec Veľký Slavkov pripravila na futbalovom ihrisku veľkú akciu spojenú s pálením Jánskej vatry, s hrami pre deti, s futbalom, s detskou diskotékou po zotmení, s občerstvením. Bola to skvelá akcia a deti si ju užívali.

24.6.2019 – máme meninového oslávenca Jána. Všetci sme mu podali ruku a blahoželali. Ján je už takmer dospelý a meniny si užíval radšej v obci s kamarátmi. Janko, ešte raz Ti prajeme Všetko najlepšie! A nemôžeme nespomenúť, že tento deň Janko oficiálne ukončil záverečnými skúškami štúdium na SOU. BLAHOŽELÁME!

Posledný školský týždeň – bol nabitý školskými aktivitami. Žiaci odovzdávali učebnice, mali grilovačku, boli na Kežmarskom hrade, absolvovali cvičenie v prírode, dopravnú výchovu, boli v múzeu TANAPu. Na záver svojho snaženia počas celého školského roka dostali 28.6. vysvedčenia a prázdniny sa môžu začať. Po príchode detí s vysvedčeniami sme im zagratulovali k ukončeniu školského roka.

28.6.2019 – rozlúčili sme sa s Klaudiou, ktorá popoludní odišla na pobyt doma u rodičov a už sa k nám do Centra nevráti. Jej pobyt u nás bude najbližšie dni ukončený.

Celý kolektív prajeme všetkým deťom KRÁSNE PRÁZDNINY!