Konečne prišli letné prázdniny – sen všetkých školákov 🙂 Užívame si leto, slniečko, vodu …

6.7.2020 – Oslava “Dňa detí” v Tatranskej Lomnici. Deň detí bol síce pred mesiacom, ale počas trvania karantény sa táto akcia nemohla uskutočniť a bola presunutá. Oslavu si deti užívali na lúke, zabávali ich skauti, deti súťažili, tešili sa z víťaztiev a trofejí. Nechýbalo občerstvenie, zmrzlina a kopec smiechu a radosti v detských očkách.

Štyria naši kamaráti sa na tejto akcii nezúčastnili, pretože ráno odišli na pobyt domov. Trošku nám bolo za nimi smutno, ale o pár týždňov sa s nimi opäť stretneme.

9.7.2020 – navštívila nás pani prokurátorka a deti sa s ňou mohli porozprávať. Viac sa však tešili na popoludňajší pobyt na plavárni vo Svite. Deti a voda predsa patria k sebe 🙂 Vo vode sa vyšantili a podvečer sa unavení a šťastní vrátili späť do domu.

10.7.2020 – výlet na detské ihrisko v Poprade-Veľkej. Cesta späť do V. Slavkova bola pešia túra.

11.7.2020 – v sobotu popoludní sa konala veľká akcia obce Veľký Slavkov na futbalovom ihrisku. Nechýbal kotlíkový guláš s chlebíkom, futbalové zápasy, hudba, nápoje … Deti sa zabávali až do večera.

14.7. – 16.7.2020 – trojdňový pobyt na chate v Liptovskej Tepličke. Prvý deň sa deti rozdelili do izieb, vybalili si veci a išli na termálne kúpalisko vo Vrbove. Druhý deň deti trávili vonku pri chate a popoludní boli na futbalovom ihrisku v obci, kde sa vozili na traktorovej kosačke spolu s ujom koscom, ktorý bol taký dobrý a povozil všetky deti. Ujo, ďakujeme ešte raz za skvelú zábavu! Celé popoludnie deti behali po ihrisku, hrali futbal, loptové hry … A večer zábava neskončila, na opekačku pri chate prišli aj ďalší vychovávatelia. Opekačka sa vydarili, pochutili sme si na pečených klobáskach a slaninke. Po zotmení sme chodili po lese pri chate s baterkami a to bola vynikajúca zábava! Posledný tretí deň sme si zbalili veci, poupratovali celú chatu a okolie a cestovali sme späť domov do V. Slavkova. Odnášame si krásne zážitky, na ktoré budeme ešte dlho spomínať 🙂

25.7. – 8.8.2020 – pobyt detí v tábore v Ostrom Grúni. Náš dom bol zatvorený.