Deti sa v tomto mesiaci veľmi tešili na jarné prázdniny, hoci počasie tomu vôbec nenasvedčovalo, že je jar. Počas tohto týždňa k nám prišla Mirka, Viktorka a Žofka z rodinného domu v Hranovnici a Norbert z rodinného domu vo Veľkej. Bola to príležitosť bližšie spoznať aj iné deti v rámci nášho centra.

Prázdniny začali výletom na Štrbské pleso. Samotným zážitkom bola pre nich cesta električkou, nakoľko to už dlho nezažili. Keď vystúpili z električky privítala ich krásna, veľkolepá panoráma Vysokých Tatier. Prechádzka okolo plesa prospela nie len ich telu, ale aj duchu. Nechýbala ani dobrá sánkovačka, pretože na Štrbskom plese bolo snehu dosť. Deti sa domov vrátili unavené, ale šťastné.

Popoludnie, 19.2 deti strávili v Aquacity – Poprad. Vo veľkom bazéne si užili vody do sýtosti.

V piatok, 22.2. s vychovávateľom Martinom cestovali do Košíc na športové podujatie. Hokejový zápas prebiehal medzi Košicami a Nitrou. Košičania boli vyrovnaným tímom Nitry, ale napriek tomu prehrali 4:3.

Okrem prázdninového týždňa deti nedeľňajšie popoludnie, 10.2. prežili na plavárni vo Svite, ako odmenovú aktivitu za  celomesačné úsilie mať  čo najkrajšiu izbičku. Paľko nás presvedčil, že je medzi deťmi najlepší plavec. Deti sa vo vode  hrali s loptou. Veľmi si to užili. Domov sa vrátili dobre unavené.

11.2. mal Janko narodeniny. Nechýbala narodeninová oslava. Deti si pochutnali na zmrzlinovej torte. Jankovi popriali všetko dobré. Narodeninová oslava sa niesla v radostnej atmosfére.