Deti sa aj v  mesiaci október snažili o estetizáciu a  poriadok vo svojich izbičkách. Aj v tomto mesiaci boli odmenené. 4.11. strávili popoludnie  v cukrárni             OC Fórum  v Poprade. Pochutnali si na výbornej torte a ovocnom čaji.

11.11. bolo krásne nedeľňajšie popoludnie. Strávili sme ho vo Svite na plavárni. Deti si užili vody do sýta. Po skončení tejto aktivity sme sa vrátili domov peši. Bolo veľmi pekne a teplo. Deti sa zdravo unavili.

15.11. Show Slovakia sa predstavila ľadovou šou aj v Poprade. Na toto predstavenie dostali pozvanie aj naše deti. Deti si pozreli zimnú hudobnú rozprávku „O dvanástich mesiačikov“.  V predstavení sa predstavili poprední krasokorčuliari, účastníci olympijských hier a majstrovstiev v Rusku. Predstavenie bolo nádherné. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo.

19.11. sme popoludnie prežili v radostnej atmosfére. Adrián mal narodeniny. Deti Adriánovi popriali všetko dobre v jeho osobnom živote. Po osobnom prianí nechýbalo slávnostné posedenie a dobrá hudba.

23.11. sme dostali pozvanie od pána Akimova na akciu Kesaj Tchave v Kežmarku. Deti sa na túto akciu veľmi tešia, pretože je to pre nich príležitosť stretnúť svojich rovesníkov a prežiť s nimi popoludnie tancom a spevom svojho etnika.

Ani v tomto mesiaci  nechýbali vychádzky do prírody.