Začiatkom mesiaca do rodinného domu prišiel balíček pre Janka a Števka. Balíček bol od bývalej pani učiteľky z materskej škôlky v Liptovskej Tepličke. Chlapci boli obdarení sladkosťami, školskými potrebami a srdečným prianím. Chlapci pani učiteľke poďakovali prostredníctvom vianočného pozdravu.

V mesiaci december kníhkupectvo PANTA RHEI organizovalo projekt „ Mikulášska zbierka kníh“,  do ktorého sa zapojil aj náš rodinný dom. Deti z vďačnosti vytvorili štítky na vianočné darčeky a vianočné ozdoby, ktoré si mohli darcovia kníh v kníhkupectve  PANTA RHEI pri pokladni vyzdvihnúť. Deti sa knihám od darcov veľmi potešili.

6. december  sa už tradične niesol v duchu svätého Mikuláša. Mikulášska nádielka bola bohatá nie len v škole, ale aj v rodinnom dome.

Tatranská galéria v Poprade  06.12. vernisážou otvorila výstavu pod názvom „Anjel Vianoc“, ktorej súčasťou bolo aj dielko anjela z nášho rodinného domu.  Vytvorila ho naša šikovná  Zuzka. Za svoju kreatívnu prácu získala čestné uznanie a potlesk prítomných.

07.12. Zuzka a Edko cestovali spolu s ostatnými deťmi z rodinných domov do RTVS        v  Bratislave na program – „Úsmev ako dar“, ktorý má už dlhoročnú tradíciu.  Zuzka a Edko sa na cestu do Bratislavy veľmi tešili. Celý program sa niesol v radostnej atmosfére, deti mali možnosť stretnúť osobnosti televíznej obrazovky na živo.

09.12.2017 bola Zuzka pozvaná študentkou psychológie na filmové prestavenie v Poprade. Po peknom predstavení si pochutnali na výbornej pizze a dali si priestor na bližšie zoznámenie.

15.12. Spojená škola v Poprade organizovala vianočnú besiedku,  v ktorej sa predstavili aj naše deti.

Deti počas nedeľňajších popoludní vytvorili kráse vianočné pozdravy, ktoré rozposlali všetkým blízkym, sponzorom.

V polovičke decembra nás telefonicky kontaktovala p. Vililmová, zástupkyňa spoločnosti Whirpool Poprad. Oboznámila nás s ponukou firmy a jej zamestnancov.  Deti tvorili vianočné ozdoby, kde na zadnú stranu  napísali svoje vianočné prianie. 22.12. prišla osobne p. Vilimová a v mene firmy a jej zamestnancov, odovzdala deťom darčeky. Náš RD dostal od spoločnosti Whirpool automatickú práčku, ktorej sme sa veľmi potešili.

V ten istý deň Paľko so Svetlankou odchádzali do zimného tábora, ktorý sa niesol v duchu „Vianoce s Mašou a medveďom.” Tábor potrvá do konca zimných prázdnin. Už teraz sa všetci tešíme na zážitky, ktoré si z tohto tábora donesú.

Na prázdniny do rodinného domu  prišiel Kevin, Janík a Aďka z rodinného domu Tatranská Lomnica. Spolu s nami sa tešili na Vianoce. Štedrý deň   a ostatné sviatočné dni sme prežili v radostnej atmosfére len doma, pretože Janík s Aďkou boli chorí. Hrali sme spoločenské hry a sledovali veľa rozprávok.

Posledný deň roka deti prežili spomínaním na úsmevné  zážitky počas celého roka, sledovaním zábavných programov v televízii a slávnostnou silvestrovskou večerou. Neobišli nás ani koledníci, ktorí nám pripomenuli krásne vianočné tradície.

fotka 2unnamed

fotkaunnamedvia1