5.11.2016 Hranovnický výhľad sa deti s tetou Ankou vybrali na pešiu túru na Hranovnicky výhľad a počas túry zbierali a učili sa zužitkovať zozbierané jesenné plody.

13.11. 2016 Hokejový zápas – na 13.11 sme dostali sponzorské pozvanie od U.S Steel Košice na hokejový zápas medzi Popradom a Košicami. Deti sa mimoriadne tešili na tento zápas, pretože sa odohrával priamo v Košiciach v Steel Aréne. Keďže sme do Košíc dorazili skôr, tak sme sa poprechádzali mestom a taktiež sme navštívili veľké obchodné centrum AVION , kde si deti už hľadali darčeky pod stromček J Zápas dopadol výborne, pretože Poprad vyhral. Deti boli nadšené a zjedli všetky dobroty a pukance, ktoré sme dostali. Cestou domov panovalo výborná nálada v aute a deti ujovi Šimonovi spievali a hrali na nervy J

Taktiež v novembri začali krátke besedy o živote bez závislosti, ktoré pokračovali aj v mesiaci december. Deri sa mnohé naučili, no niečo už dokonca aj vedeli.

16.11.2016 „Ochranárik“  –  deti sa zapojili aj do výtvarnej súťaže „Ochranárik“ kde naša Viktória sa nakoniec zúčastnila aj vyhodnotenia so slávnostným obedom v kolibe v Poprade.

25.11.2016  Zabíjačka ako kedysi – sme dostali pozvanie od občianského združenia Villa Primi, Prímovce 112, ktoré vedie Ľobomíra  Šutáková z obce Spišský Štiavnik, ktorá je mimochodom majsterka Slovenska v tvorbe veľkonočných kraslíc brúsením, na tradičnú dedinskú zabíjačku. Spoločne s nami boli pozvané aj triedy základnej školy z obce Hôrka a Spišský Štiavnik. Deťom sa ukázalo, ako sa pripravuje mäso na údenie, ako delí a uchováva a taktiež aké výrobky si môžu z mäsa urobiť. Taktiež si prezreli historickú drevenicu aj so všetkým vybavením a následne porovnávali život teraz a život z pred 100 rokov.

26.11.2016  Tvorivé dielne –  sa deti zapojili s ujom Jožkom do tvorivých dielni, ktoré organizovala obec Hranovnica. Deti si vyskúšali výrobu tradičných vianočných ozdôb a domov si dokonca doniesli vlastnoručne zhotovený adventný veniec.

27.11.2016 sa v 1. Adventnú nedeľu deti išli pozrieť s tetou Ankou na zapálenie 1. Adventnej sviece pred obecným úradom v Hranovnici, kde dokonca naša Viktória predniesla báseň.