Aktivity RD za mesiac 8/2020

A je tu polovica prázdnin … spomíname na zážitky, ktoré sme zažili a tešíme sa na všetko pekné čo nás ešte čaká 🙂

8.8.2020 – deti sa vrátili z tábora v Ostrom Grúni spokojné a šťastné. Všetky sú v poriadku a povedali, že toto bol ten najlepší tábor, aký kedy zažili. To nás vychovávateľov veľmi potešilo. Ďakujeme za skvelú prácu všetkých animátorov a ostatných, ktorí sa podieľali na skvelých zážitkoch našich detí.

11.8. – 21.8.2020 – prázdninový pobyt detí v dome v Tatranskej Lomnici. Jedenásť dní trávili deti s ostatnými kamarátmi.

21.8.2020 – všetky naše deti sa opäť stretli v našom dome. Vrátili sa aj deti, ktoré trávili prázdniny na pobyte doma. Bolože to radosti zo spoločného stretnutia!

23.8.2020 – mali sme oslavu Erikových 11. narodenín a Filipko mal meniny. Oslávencom sme zablahoželali, pochutili sme si na torte, pohostili sme sa a nechýbala ani hudba. Oslava sa vydarila. Ešte raz: Všetko najlepšie naši oslávenci!

26.8.2020 – popoludnie sme strávili v Poprade. Deťom sa už žiadalo ísť niekde mimo obce. Navštívili sme OC Forum, hoci s rúškami na tvári, ale deti boli spokojné a šťastné. Potom sme sa presunuli k fontáne na námestí, deti sa špliechali vodou a tešili sme sa s pekného slnečného počasia.

Posledné dni prázdnin sa trávili prípravou na začiatok školského roka, nakúpili sme všetko potrebné, skontrolovali sme školské pomôcky, tašky, prezúvky do školy. Prázdniny tak rýchlo ubehli a znovu nás čakajú školské povinnosti.

Read More

Aktivity RD za mesiac 7/2020

Konečne prišli letné prázdniny – sen všetkých školákov 🙂 Užívame si leto, slniečko, vodu …

6.7.2020 – Oslava „Dňa detí“ v Tatranskej Lomnici. Deň detí bol síce pred mesiacom, ale počas trvania karantény sa táto akcia nemohla uskutočniť a bola presunutá. Oslavu si deti užívali na lúke, zabávali ich skauti, deti súťažili, tešili sa z víťaztiev a trofejí. Nechýbalo občerstvenie, zmrzlina a kopec smiechu a radosti v detských očkách.

Štyria naši kamaráti sa na tejto akcii nezúčastnili, pretože ráno odišli na pobyt domov. Trošku nám bolo za nimi smutno, ale o pár týždňov sa s nimi opäť stretneme.

9.7.2020 – navštívila nás pani prokurátorka a deti sa s ňou mohli porozprávať. Viac sa však tešili na popoludňajší pobyt na plavárni vo Svite. Deti a voda predsa patria k sebe 🙂 Vo vode sa vyšantili a podvečer sa unavení a šťastní vrátili späť do domu.

10.7.2020 – výlet na detské ihrisko v Poprade-Veľkej. Cesta späť do V. Slavkova bola pešia túra.

11.7.2020 – v sobotu popoludní sa konala veľká akcia obce Veľký Slavkov na futbalovom ihrisku. Nechýbal kotlíkový guláš s chlebíkom, futbalové zápasy, hudba, nápoje … Deti sa zabávali až do večera.

14.7. – 16.7.2020 – trojdňový pobyt na chate v Liptovskej Tepličke. Prvý deň sa deti rozdelili do izieb, vybalili si veci a išli na termálne kúpalisko vo Vrbove. Druhý deň deti trávili vonku pri chate a popoludní boli na futbalovom ihrisku v obci, kde sa vozili na traktorovej kosačke spolu s ujom koscom, ktorý bol taký dobrý a povozil všetky deti. Ujo, ďakujeme ešte raz za skvelú zábavu! Celé popoludnie deti behali po ihrisku, hrali futbal, loptové hry … A večer zábava neskončila, na opekačku pri chate prišli aj ďalší vychovávatelia. Opekačka sa vydarili, pochutili sme si na pečených klobáskach a slaninke. Po zotmení sme chodili po lese pri chate s baterkami a to bola vynikajúca zábava! Posledný tretí deň sme si zbalili veci, poupratovali celú chatu a okolie a cestovali sme späť domov do V. Slavkova. Odnášame si krásne zážitky, na ktoré budeme ešte dlho spomínať 🙂

25.7. – 8.8.2020 – pobyt detí v tábore v Ostrom Grúni. Náš dom bol zatvorený.

Read More

Aktivity RD za mesiac 6/2020

Opatrenia v súvislosti s koronavírusom Covid-9 sú uvoľnené a väčšina škôl je od 1.6. otvorená. Niektoré deti nastúpili opäť do školy a niektoré ostávajú v rodinnom dome a pokračujeme v domácom vyučovaní. Naďalej dodržiavame hygienické opatrenia, ale už môžeme chodiť na ihriská čo deti veľmi potešilo. Znovu môžu šantiť na preliezačkách, šmýkačke, kolotoči, hojdačkách. Verejné podujatia sú ešte stále zakázané, preto sa zdržiavame len v obci.

3.6.2020 – naša Karolínka má meniny. Blahoželali sme jej a dostala aj sladkosti 🙂

21.6.2020 – tento deň sme mali v dome veľkú oslavu narodenín. Tri naše dievčatá, oslávenkyne majú spoločnú oslavu. Zablahoželali sme Karolínke, Majke a Danke, štrngli sme si detským šampanským, pochutili sme si na torte, pohostili sme sa ako sa na oslave patrí. Samozrejme nechýbala hudba a tanec 🙂

30.6.2020 – posledný školský deň si školáci prevzali vysvedčenie. Niektorým sa darilo v škole viac, niektorým menej, ale vždy je šanca zlepšiť sa. Naši traja škôlkári sa rozlúčili so škôlkou a Kvetka sa v jeseni stane školáčkou. Hurá prázdniny!

Read More

Aktivity RD za mesiac 5/2020

Mesiac máj naďalej trávime v karanténe kvôli koronavírusu Covid-9. Pokračuje domáce vyučovanie školákov. Dodržiavame hygienické opatrenia. Popoludňajší voľný čas trávime aktivitami na lúke, športujeme, súťažíme, hráme loptové hry, veľa sa rozprávame, smejeme …

Tešíme sa, že zatiaľ sme všetci zdraví a v poriadku.

Read More

Aktivity RD za mesiac 4/2020

Aj mesiac apríl trávime v domácej karanténe a dodržiavame všetky nariadenia Vlády SR a hlavného hygienika SR. Naďalej prebieha domáce vyučovanie školákov. Takto „zvláštne“ v karanténe trávime aj Veľkonočné sviatky.

12.4.2020 – Veľkonočnú nedeľu sme oslávili dobrým tradičným jedlom – veľkonočná šunka, klobásky, vajíčka, chren, syrové dobrôtky, zemiakový šalát, rezne …. mňam, mňam … V televízii sme pozerali sviatočný program, proste sme celý deň jedli a oddychovali 🙂 Takto sa nám to cez sviatky páči.

13.4.2020 – Veľkonočný pondelok je oblievačka. Aj u nás vonku na dvore bola parádna oblievačka 🙂 Ujo Majo oblial všetky dievčatá a chlapci mu ochotne pomáhali. Keď sa všetky deti osušili pustili sa do hľadania veľkonočných čokoládových vajíčok ukrytých na dvore. Po dobrej zábave si všetci sadli k stolu a posilnili sa šunkou, klobáskami, chutným obedom.

Read More

Aktivity RD za mesiac 3/2020

Mesiac marec nám začal krásne jarnými prázdninami. Všetci školáci a škôlkári sa tešili, že si užijú jarné slnečné počasie a prázdninové aktivity.

2.3.2020 – hneď prvý deň si deti užili turistickú vychádzku z V. Slavkova až do Mlynice, zobrali sme si olovrant a celé popoludnie sme sa túlali vonku v prírode.

3.3.2020 – navštívili sme Múzeum TANAPu v Tatranskej Lomnici. Spoznávali sme zvieratká, ktoré žijú v Tatrách, zabavili sme sa všetci spoločne.

4.3.2020 – boli sme v kine v OC Max v Poprade na rozprávku „Ľadová sezóna“.

5.3.2020 – tento deň sme strávili rómskou hudbou a tancom, pretože sme sa zúčastnili tréningu rómskej tanečnej skupiny Kesaj Čhave v Kežmarku. Tréning tanca bol náročný, ale zvládli sme ho všetci, aj menšie deti aj tí starší a dokonca aj vychovávatelia 🙂 Po tréningu sme sa občerstvili a prezreli sme si námestie mesta Kežmarok.

Jarné prázdniny sme si skvele užili, oddýchli sme si od školských povinností a v pondelok sme sa opäť stretli v škole so spolužiakmi.

13.3.2020 – popradské školy sú zatvorené kvôli možnému ohrozeniu koronavírusom. Niektoré deti zostávajú v rodinnom dome.

16.3.2020 – VŠETKY ŠKOLY SÚ NARIADENÍM VLÁDY SR ZATVORENÉ kvôli ohrozeniu koronavírusom Covid-9. Deti sme oboznámili s touto situáciou a vysvetlili sme im opatrenia, ktoré musíme všetci dodržiavať, aby sme ostali zdraví. Prebieha domáce vyučovanie školákov. Popoludnia trávime vonku na lúke, kde nie sú iní ľudia, iba naša skupina. Prísne dodržiavame hygienu podľa nariadení hlavného hygienika SR. Návštevy príbuzných sú zakázané, deti môžu príbuzným iba telefonovať. Nechodíme na žiadne verejné podujatia, nestretávame sa so žiadnymi inými ľuďmi. Je to veľmi náročné obdobie, ale snažíme sa to zvládnuť.

Read More

Aktivity RD za mesiac 2/2020

Ešte nedávno boli Vianoce a už je tu mesiac február. Čas karnevalov, šišiek, fašiangy.

3.2.2020 – polročné prázdniny po vysvedčení. Tento deň sme s deťmi strávili na plavárni vo Svite. Naše deti majú veľmi radi vodu a vydržali by sa v nej čľapkať aj celý deň. Dve hodiny na plavárni ubehli veľmi rýchlo, deti sa vybláznili, zjedli olovrant a v poriadku sme docestovali do V. Slavkova. Majka a Erik s nami na plavárni neboli, pretože boli na návšteve u svojho staršieho brata.

14.2.2020 – naše najmenšie deti Jakubko, Filipko, Kvetka mali karneval v materskej škole. Mali krásne masky, tancovali a zabávali sa. Pravdaže nechýbalo občerstvenie.

15.2.2020 – zobrali sme 6 detí na výlet do Tatier do Starého Smokovca na Kalváriu. Aspoň v Tatrách sme si užili sneh. Stavali sme snehuliakov, guľovali sme sa, robili sme stopy do snehu, paličkou sme kreslili obrázky na snehu. Bol to krásny sobotňajší deň.

16.2.2020 – v našom rodinnom dome sme zorganizovali karneval pre všetky naše deti. Deti mali karnevalové masky, tancovali, zabávali sa a nechýbalo ani občerstvenie. Teta Danka pripravila šišky, tak ako sa na karnevale patrí 🙂

20.2. – 24.2.2020 – tri pracovné dni si deti užili chrípkové prázdniny. Nemuseli ísť do školy a boli zdraví! To bolo radosti! Oddychovali, sledovali TV program, chodievali sme na vychádzky v obci.

Read More