Vianočná besiedka 2023

Obdobie medzi Mikulášom a Vianocami je pre deti najkrajším obdobím v roku. 18.12. sme v CDR Poprad zorganizovali Vianočnú besiedku na ktorej sa stretli všetky deti z rodinných domoch. Vianočnú besiedku nám deti spestrili krásnym programom. Tety vychovávateľky z RD a ujo vychovávateľ pripravili sladké dobroty, ktorými všetkých pohostili.

Read More

Knihy pre deti od dobrovoľníkov

Vďaka kníhkupectvu Panta Rhei a pani Orviskej, ktorá organizovala nákup kníh od dobrovoľníkov pre deti z centier si naše deti aj tento rok našli pod vianočným stromčekom krásne knihy. Deti sa poďakovali dobrovoľným darcom malým vlastnoručne vyrobeným darčekom.

Read More

Ocenenie pre CDR Poprad

Dňa 24.10.2023 bolo CDR Poprad ocenené za systémový prínos v sociálnoprávnej ochrane detí.

Ocenenie odovzdala p.riaditeľke Knapekovej Ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny SR Soňa Gaborčáková.

Read More

Ocenenie pre profesionálneho náhradného rodiča

Ocenenie pre pani Mgr. Hreusovú. Prácu profesionálneho náhradného rodiča vykonáva už 20 rokov. Ďakujeme za svedomitú prácu a prajeme veľa zdravia a síl do ďalších rokov.

Read More

Jesenná výstava

V čase zberu jesenných plodov pani vychovávateľky z rodinného domu Poprad – Veľká zorganizovali tvorivé dielne ku ktorým sa pripojili deti s tetami z rodinného domu Veľký Slavkov. Vznikla zaujímavá aktivita na ktorej si deti vyskúšali techniky práce s prírodným materiálom. Z výsledných produktov urobili výstavu.

Read More

Aktivity RD za mesiac 8/2020

A je tu polovica prázdnin … spomíname na zážitky, ktoré sme zažili a tešíme sa na všetko pekné čo nás ešte čaká 🙂

8.8.2020 – deti sa vrátili z tábora v Ostrom Grúni spokojné a šťastné. Všetky sú v poriadku a povedali, že toto bol ten najlepší tábor, aký kedy zažili. To nás vychovávateľov veľmi potešilo. Ďakujeme za skvelú prácu všetkých animátorov a ostatných, ktorí sa podieľali na skvelých zážitkoch našich detí.

11.8. – 21.8.2020 – prázdninový pobyt detí v dome v Tatranskej Lomnici. Jedenásť dní trávili deti s ostatnými kamarátmi.

21.8.2020 – všetky naše deti sa opäť stretli v našom dome. Vrátili sa aj deti, ktoré trávili prázdniny na pobyte doma. Bolože to radosti zo spoločného stretnutia!

23.8.2020 – mali sme oslavu Erikových 11. narodenín a Filipko mal meniny. Oslávencom sme zablahoželali, pochutili sme si na torte, pohostili sme sa a nechýbala ani hudba. Oslava sa vydarila. Ešte raz: Všetko najlepšie naši oslávenci!

26.8.2020 – popoludnie sme strávili v Poprade. Deťom sa už žiadalo ísť niekde mimo obce. Navštívili sme OC Forum, hoci s rúškami na tvári, ale deti boli spokojné a šťastné. Potom sme sa presunuli k fontáne na námestí, deti sa špliechali vodou a tešili sme sa s pekného slnečného počasia.

Posledné dni prázdnin sa trávili prípravou na začiatok školského roka, nakúpili sme všetko potrebné, skontrolovali sme školské pomôcky, tašky, prezúvky do školy. Prázdniny tak rýchlo ubehli a znovu nás čakajú školské povinnosti.

Read More

Aktivity RD za mesiac 7/2020

Konečne prišli letné prázdniny – sen všetkých školákov 🙂 Užívame si leto, slniečko, vodu …

6.7.2020 – Oslava “Dňa detí” v Tatranskej Lomnici. Deň detí bol síce pred mesiacom, ale počas trvania karantény sa táto akcia nemohla uskutočniť a bola presunutá. Oslavu si deti užívali na lúke, zabávali ich skauti, deti súťažili, tešili sa z víťaztiev a trofejí. Nechýbalo občerstvenie, zmrzlina a kopec smiechu a radosti v detských očkách.

Štyria naši kamaráti sa na tejto akcii nezúčastnili, pretože ráno odišli na pobyt domov. Trošku nám bolo za nimi smutno, ale o pár týždňov sa s nimi opäť stretneme.

9.7.2020 – navštívila nás pani prokurátorka a deti sa s ňou mohli porozprávať. Viac sa však tešili na popoludňajší pobyt na plavárni vo Svite. Deti a voda predsa patria k sebe 🙂 Vo vode sa vyšantili a podvečer sa unavení a šťastní vrátili späť do domu.

10.7.2020 – výlet na detské ihrisko v Poprade-Veľkej. Cesta späť do V. Slavkova bola pešia túra.

11.7.2020 – v sobotu popoludní sa konala veľká akcia obce Veľký Slavkov na futbalovom ihrisku. Nechýbal kotlíkový guláš s chlebíkom, futbalové zápasy, hudba, nápoje … Deti sa zabávali až do večera.

14.7. – 16.7.2020 – trojdňový pobyt na chate v Liptovskej Tepličke. Prvý deň sa deti rozdelili do izieb, vybalili si veci a išli na termálne kúpalisko vo Vrbove. Druhý deň deti trávili vonku pri chate a popoludní boli na futbalovom ihrisku v obci, kde sa vozili na traktorovej kosačke spolu s ujom koscom, ktorý bol taký dobrý a povozil všetky deti. Ujo, ďakujeme ešte raz za skvelú zábavu! Celé popoludnie deti behali po ihrisku, hrali futbal, loptové hry … A večer zábava neskončila, na opekačku pri chate prišli aj ďalší vychovávatelia. Opekačka sa vydarili, pochutili sme si na pečených klobáskach a slaninke. Po zotmení sme chodili po lese pri chate s baterkami a to bola vynikajúca zábava! Posledný tretí deň sme si zbalili veci, poupratovali celú chatu a okolie a cestovali sme späť domov do V. Slavkova. Odnášame si krásne zážitky, na ktoré budeme ešte dlho spomínať 🙂

25.7. – 8.8.2020 – pobyt detí v tábore v Ostrom Grúni. Náš dom bol zatvorený.

Read More